EFR – charakterystyka organizacji

Emergency First Response z siedzibą w Bristolu (Wielka Brytania) powstała w USA w 2003 roku i jest jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych organizacji, szkolących w zakresie pierwszej pomocy i ratownictwa. Organizacja od prawie czterdziestu lat szkoli ratowników pierwszego kontaktu.

Kursy EFR są uznawane jako profesjonalne kwalifikacje w zakresie ratownictwa przedmedycznego, honorowane przez placówki i organizacje na całym świecie.

Wszystkie programy i materiały edukacyjne są tworzone w oparciu o standardy postępowania publikowane przez American Heart Association i European Resucitation Council oraz konsultowane przez Working Group of the International Liaison Committee on Resuscitation (ILCOR). ILCOR jest międzynarodową grupą standaryzującą, reprezentującą większość światowych organizacji zajmujących się resuscytacją. Międzynarodową grupę instruktorów EFR (40 tysięcy specjalistów na całym świecie) tworzą wykwalifikowani ratownicy, trenerzy z doświadczeniem medycznym i dydaktycznym.

EFR zajmuję się szczególnie kształceniem w zakresie ratownictwa pierwszego kontaktu a także przekazywaniem wiedzy niezbędnej dla podtrzymania życia ofiar wypadków oraz osób potrzebujących pomocy. Organizacja ta bazuje na 40 letnim doświadczeniu w przygotowywaniu materiałów edukacyjnych, prowadzeniu kursów i szkoleń.

Co uzyskasz po tym kursie?

  • poznasz procedury postępowania w przypadkach zagrożenia życia nie tylko podczas nurkowania,
  • nauczysz się jak zadbać o własne bezpieczeństwo w sytuacji niesienia pomocy innym,
  • nauczysz się technik sztucznego oddychania i masażu serca,
  • poznasz najnowsze wytyczne dotyczące technik resuscytacji,
  • nabierzesz pewności, że i Ty możesz pomóc!!